Δράση ενημέρωσης Δήμου Φαρσάλων – ΚΕΘΕΑ ΕΞΟΔΟΣ για την πρόληψη κάθε εξάρτησης

-Ισόγειο Δημαρχιακού Καταστήματος, Πλατεία Δημαρχείου, Τ.Κ. 40300, Φάρσαλα, Τηλ. 2491350161,e-mail: k.koinotitas@dimosfarsalon.gr

Στα πλαίσια της συνεργασίας του Δήμου Φαρσάλων με το ΚΕΘΕΑ ΕΞΟΔΟΣ, την Τρίτη 10-05-2022 και σε κεντρικό σημείο στην Πλατεία Λαού στα Φάρσαλα, το προσωπικό του Κέντρου Κοινότητας Δήμου Φαρσάλων σε συνεργασία με το προσωπικό της Κινητής Μονάδας ΚΕΘΕΑ ΕΞΟΔΟΣ, πραγματοποίησαν ενημερωτική δράση με στόχο την ενίσχυση της πρόληψης, της ενημέρωσης του γενικού πληθυσμού για το θεραπευτικό πρόγραμμα ΚΕΘΕΑ ΕΞΟΔΟΣ.
Στην προγραμματισμένη αυτή δράση, παρευρέθηκε και η Πρόεδρος της Δημοτικής Κοινωφελούς Επιχείρησης Φαρσάλων – (ΔΗ.Κ.Ε.ΦΑ), κα Βάια Αρσενοπούλου.

Η Κινητή Μονάδα έχει σταθερή παρουσία σε δεκαπενθήμερη βάση στα Φάρσαλα.
Όλες οι υπηρεσίες παρέχονται δωρεάν, χωρίς λίστες αναμονής, με σεβασμό στο απόρρητο των πληροφοριών. Για περισσότερες πληροφορίες απευθύνεστε στο Κέντρο Κοινότητας.

Το Κέντρο Κοινότητας του Δήμου Φαρσάλων, υλοποιείται από την Κοινωφελή Επιχείρηση του Δήμου Φαρσάλων (ΔΗ.Κ.Ε.ΦΑ) στα πλαίσια της Πράξης ΕΣΠΑ «Επιχορήγηση ΔΗΚΕΦΑ για την λειτουργία Κέντρου Κοινότητας Δήμου Φαρσάλων». Το πρόγραμμα εντάσσεται στο Περιφερειακό Επιχειρησιακό Πρόγραμμα Θεσσαλίας 2014-2020 και συγχρηματοδοτείται από το Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο (ΕΚΤ).